A szegénységtudat talán legtömörebb megnyilvánulása a "ne gyűjts anyagi javakat, úgysem viheted magaddal". Aki ezt mondja, vagy önmagát nyugtatgatja, hogy szegénynek lenni erkölcsileg helyes, vagy másokat akar szegénységben tartani.
Pedig jogod van bőségben élni! Megérdemled a bőséget anyagi, lelki és szellemi síkon egyaránt!
Ismerősek azok a neten keringő, instant levespor minőségű bölcsességek, hogy “pénz nélkül jöttünk, pénz nélkül távozunk” meg “szegény, gazdag, mind ugyanoda jut”?
Tartalomjegyzék
A szegénységtudat egyik legnagyobb tévtanítása az, hogy ne gyűjts, mert úgysem tarthatod meg
Elsőre talán még igaznak is tűnik a vagyon nélküli átlagember számára. Hiszen tényleg nem vihetjük odaát magunkkal a vagyonunkat! Hiszen tényleg hátra kell hagyjunk minden anyagi javunkat.
Ez a tévtanítás egy világvégét váró kis zsidó szektától ered – az esszénusoktól
Az esszénusok voltak azok, akik kicsivel több, mint kétezer éve azt hirdették, már a végső időkben élünk (pont mint manapság a jehovások), nyakunkon a világvége, zajlik a háború Menny és Pokol (avagy Mikháel arkangyal és Beliál vezette seregek) között.
Az esszénusok elvonultak a világtól és azt vallották, hogy le kell mondani minden anyagi javakról, szét kell osztani azokat a szegények között, és spirituális hadviselést folytatva a Gonosz ellen már csak pár év kell, mire eljön az Aranykor.
Azaz úgy vélték, ha mindjárt itt a világvége és utána az örökkévaló boldogság, akkor aztán tényleg felesleges öt sékellel többért gályázni.
Tévedtek.
A tanításaik azonban megmaradtak, és mai napig hiszik az emberek, hogy a pénz a gátja a spirituális felemelkedésnek – holott a történelmi példák alapján inkább a szegénységet kéne gátként megjelölni.
A pénzről való hibás gondolkodás valójában tünet, következmény, nem ok
Szükség felismerni, hogy a pénzről való hibás, szegénységtudatos gondolkodás valójában nem oka a szegénységnek – hanem következménye a szegénységtudatnak.
Egyik ilyen tévhit, hogy ha úgyse lehet örökre a tiéd valami, akkor eleve jobb nem is foglalkozni vele.
Tudod, honnan származik egyes emberek tehetsége, képessége?
Onnan, hogy az előző életeikben végig keményen dolgoztak azon, hogy elsajátítsanak valamit és a mesterévé váljanak. Ez a tudás-kincs utána velük marad (hiszen az övék) és ez a tudás-kincs a következő életekben már tehetségként, tálentumként jelenik meg.
Született boszorkányok azok lehetnek, akik előző életükben mesterévé váltak a boszorkányságnak. Született mágusok, festők vagy szakácsok is azok lehetnek, akik előző életükben mesterévé váltak a mesterségüknek.
Görcsös ragaszkodás + sértettség + szegénység = spirituális blokk
Világosan tetten érhető ezen gondolkodásmód mögött a görcsös ragaszkodás, ami gyermeteg sértettséggel együtt (“ha nem lehet az enyém akkor már nem is kell!”) olyan spirituális blokkot, hamis hitrendszert, gátló programot hoz létre, ami konzerválja a szegénységet.
Holott két dologban is tévednek azok, akik a fentieket vallják:
- Attól, hogy nem viheted magaddal a vagyonod, még nagyon is jól használhatod életedben – és halálodat követően az örököseid.
Gondold meg, mennyivel másabb lett volna a Te életed, ha fiatalon örökölsz mondjuk százmilliót, meg egy nagy házat.
Akkor is a mókuskerékben gürcölnél? Na ugye. De azt a vagyont előbb valakinek össze kellett volna gyűjtenie, majd rád hagynia.
De ha Te nem vagy hajlandó ilyesmire, akkor hogyan is várhatnád el mástól, hogy Neked gyűjtögessen? - Attól, hogy meg kell válnod valamitől még igenis lehet a tiéd, gyűjtheted, használhatod! Gondolj bele abba, hogy a fenti logika szerint abba kéne hagynod az evést, ivást, sőt a légzést is. Elvégre az étel, ital a vécében végzi majd, a beszívott levegőt pedig ki kell fújnod.
Hát hogyan is lehetnél spirituális ember, ha ragaszkodsz ahhoz, hogy táplálkozz meg lélegezz? Nahát! – persze ez szarkazmus a részemről most, hiszen éppen ezt mondom: egyél, igyál, lélegezz, élj!
Az áramlás hullámzó, az élet részben hullám természetű, állandóan változó. Ezért élet, ezért működhet. Miért is kéne statikus változatlanságban gondolkodni? Hiszen az a valódi halál!
Az élet, mivel folytonosan változó, ezért éppen arra tanít, hogy semmi sem tart örökké. Miért is ne gyűjthetnél pénzt, vagyont? Ha eleve nincs a szívedben ragaszkodás, és a pénzt annak tekinted, ami (tehát eszköznek), akkor a pénz kifejezetten segíteni fogja a spirituális fejlődésed.
Már akkor magasabbra jutsz, ha nem görcsölsz a túlélés miatt
Elvégre ha nem a napi túlélés miatti stressz, ha nem az utált munkahelyen való időpazarlás és állandó idegeskedés, ha nem az állandó veszekedés, aggódás és kiútkeresés határozza meg a napjaidat, eleve sokkal magasabb minőségű életet élhetsz.
Igenis, vegyél levegőt, táplálkozz, igyál – és növeld a bevételeidet! Mind távozik majd. Ám most épít és segít. Márpedig a Te boldogságodért egyedül Te tartozol felelősséggel, a Teremtő Istennő, az Univerzum vagy más emberek nem!
Szerző: Dr. Peter T. Sinclair
Borítókép: Jill Wellington