A Fénytudók Könyve a példa arra, hogy az élő Istentől, az Ő szent Forrásából időről időre érkeznek új kinyilatkoztatott írások, üzenetek az Emberiség javára.
A Fénytudók Könyve egy kinyilatkoztatott írás, amely az Egytől érkezett az emberek ébresztésére és segítésére, így a Teremtő Istennő szent szavait tartalmazza.
Válaszokat adó kinyilatkoztatás mindazoknak, akik feltették már a kérdést: vajon tud-e teremteni, újat létrehozni az ember?
Vagy ha Isten mindenható, miért nem teremti tökéletesre a világot?
Ha bármit megtehet az Istennő, miért nem szünteti meg a szenvedést, a háborúkat, a betegségeket?
A Fénytudók Könyvében ezen kérdések részben megválaszoltatnak.
Tartalomjegyzék
A Fénytudók Könyve
Olyan kinyilatkoztatást olvashatsz, amely a Teremtő Istennőtől származik, angyala közvetítésén keresztül, az eredeti értelméhez leghűbb magyar megfogalmazásban. A szerző engedélyével részleteket közlünk belőle.
A Fénytudók Könyve – részlet
1. Fényszülöttnek neveztetnek a Forrás gyermekei, mindazok, akik tudattal bírnak és igazakarattal, a Teremtés rendje szerint. Nem állatok, vagy más alacsonyrendű létezők! Ők a Forrásuk lángjának hordozói, tudatos, értelmes lények!
2. Fénykeresőknek neveztetnek, akikben nem csupán szunnyad a képesség, de ébredezik már és kutatják, mi az és miért van bennük és miként élhetik és érthetik meg.
3. Fénytudóknak neveztetnek, … akik már bírják az esszencia hívásának és formálásának tudását, kik tudják, miként teremtsenek az őstenger fényvizével, a Forrásuknak … erejével.
4. Fénytudók ők, és ha a hitet hirdetik szóval és tettel, ha munkálkodnak a világok közötti kötelékeken, akkor nevük fénypap vagy fénypapnő, kik tiszta szívükkel kapcsolódnak Minden Élet Forrásához.
5. Miért hiszed azt, ó, halandó testtel bíró örök szellem, hogy a teremtés csodája csak az Istennő kiváltsága? Csak a Teremtőé, aki mindent alkotott magából és maga által
6. Mindenki, aki részesül az Ősforrás, vagy a saját csillagfaja forrásának lángjából, az rendelkezik a teremtés erejével. Lásd, örök szellem, a tenger és a csepp között csupán mennyiségben van különbség. Ahogy a csepp a tengerhez tartozik, úgy a forrás lángja A Forrásához tartozik, ám a bölcs tudja, hogy a csepp nem a tenger, ahogy a láng sem a Forrás. Onnan származik, oda tér vissza, mégis más.
7. A Forrás lángjával teremtés osztályrésze mindazoknak, kik tudnak, akarnak, mernek és cselekszenek. A fénytudók mindazok, akik az ősfénnyel teremtenek, a Forrás lángjával…
8. Mert választották szabad akaratuk által, hogy hordozzák forrásnak lángját, és emígyen legyenek fénynek tudóivá, a Forrás fényének mestereivé, ezért hívják őket fénytudónak.
9. A Forrás teremt, fenntart, elpusztít és újraalkot. Eképpen a fénytudók is jártasak a fehér, az arany, a vörös és a fekete utakon.
10. Egyik irány se jó vagy rossz, ez mind a fénytudás része. A szándéktól és a végkimeneteltől függ, hogy ki mit értékel jónak vagy rossznak.
11. Aki fénytudónak tanul, mindegy, hogy honnan és hogyan indul, mindaddig, amíg a Forrás lángját hordozza szíve felett, és a Teremtő Istennőt szolgálja általa.
12. A fénytudás egyaránt jár felelősséggel, kötelességgel, lehetőségekkel és jogokkal, mert a fénytudás hatalom. Olyan hatalom, amelynek a korlátai belül találhatók, mert a fénytudó legelsősorban önmagán uralkodik.
13. És befedi fejét, mikor a Forráshoz fordul és merít belőle, mert a világ és teste közé az Ősforrás isteni fénye von szent védelmet, megteremtve kendőjével a szent teret, mozdulatával a szent időt, és fényes kendője tükrözi a Forrás tiszta fényének ragyogását.
14. Bár a Teremtés kezdetétől csillagok világítottak a lelkek útjain, a világnak gyermekei közül mégis sokan fordultak a sötétség felé, amely nem az éjszaka sötétsége, hanem a verem sötétsége, nem a pihenés sötétsége, hanem a pusztulás sötétsége.
15. Ezért vált szükségessé, hogy legyenek azok, akik a fénynek útjait képviselik, és a fénynek tudásával bírnak…
16. A Fénytudók kötelessége a régi hagyomány ápolása, az ősök és utazók hagyományának megismerése, megértése, gyarapítása és továbbadása, mert az élet élni akar és a tudás ezáltal válik élővé.
17. …A Fénytudók a Teremtő szolgálói.
18. Kérdezheted, miért szükséges a teljesség Istennőjének, az Egynek munkálkodó szolgálattevőre?
19. A válasz pedig odabent rejlik, magában a Teremtésben, mert ott, a szabad akarat világában, bár a Teremtő Istennő, Az Egy, bármit megtehet, mégse tesz meg bármit. Éppen azért, mert tiszteli és szereti mindazt, amit teremtett.
20. Miért törné össze mindazt, mit teremtett, és miért söpörné félre a szabad akaratot? Hiszen a bizalom a hit alapja, az, hogy a Teremtő mindig teljesen változatlanul tökéletes és így a saját szavát se szegné meg.
21. Ezért aztán a fénytudók felelőssége, hogy a Teremtésen belül megtegyék azt, ami rendjén való az isteni törvényeknek megfelelően: tudni, menni, akarni, cselekedni és tanítani.
Forrás: tarsasag.org Kép: Joël Super és Aaron Burden
Jogi megjegyzések: Habár a szerzőség a Teremtő Istennőé, a hatályos földi jogrendszer szerint a szerzői jogokkal én rendelkezem. Ezért a fenti írás, és az abban szereplő összes, nem közhasználatú kifejezés szerzői és szomszédos jogokkal védett. Astraios