Skip to content

A szegénységtudat és a bőség gátlása, avagy a „ne vegyél levegőt, mert úgyis ki kell fújnod” téveszméje

A szegénységtudat talán legtömörebb megnyilvánulása a "ne gyűjts anyagi javakat, úgysem viheted magaddal". Aki ezt mondja, vagy önmagát nyugtatgatja, hogy szegénynek lenni erkölcsileg helyes, vagy másokat akar szegénységben tartani.

Ismerősek azok a neten keringő, instant levespor minőségű bölcsességek, hogy „pénz nélkül jöttünk, pénz nélkül távozunk” meg „szegény, gazdag, mind ugyanoda jut”?

A szegénységtudat egyik legnagyobb tévtanítása az, hogy ne gyűjts, mert úgysem tarthatod meg

Elsőre talán még igaznak is tűnik a vagyon nélküli átlagember számára. Hiszen tényleg nem vihetjük odaát magunkkal a vagyonunkat! Hiszen tényleg hátra kell hagyjunk minden anyagi javunkat.

Ez a tévtanítás egy világvégét váró kis zsidó szektától ered – az esszénusoktól

Az esszénusok voltak azok, akik kicsivel több, mint kétezer éve azt hirdették, már a végső időkben élünk (pont mint manapság a jehovások), nyakunkon a világvége, zajlik a háború Menny és Pokol (avagy Mikháel arkangyal és Beliál vezette seregek) között.

A szegénységtudat és a bőség gátlása, avagy a "ne vegyél levegőt, mert úgyis ki kell fújnod" téveszméje
A szegénységtudat és a bőség gátlása, avagy a „ne vegyél levegőt, mert úgyis ki kell fújnod” téveszméje

Az esszénusok elvonultak a világtól és azt vallották, hogy le kell mondani minden anyagi javakról, szét kell osztani azokat a szegények között, és spirituális hadviselést folytatva a Gonosz ellen már csak pár év kell, mire eljön az Aranykor.

Azaz úgy vélték, ha mindjárt itt a világvége és utána az örökkévaló boldogság, akkor aztán tényleg felesleges öt sékellel többért gályázni.

Tévedtek.

A tanításaik azonban…

A cikk folytatása a tarsasag.org oldalon olvasható.

 

Index